ازگنین سفلی رودبار الموت
 
معرفی الموت و روستای ازگنین سفلی

حمایت از ما 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 18 تیر 1393 توسط ازگنین سفلی
قسمت های از فیلم مزارشریف که قراربود در کوهستان های الموت ساخته شود،در منطقه خرابدره ازگنین سفلی_واقع در جنوب ازگنین و شمال روستای وشته_ضبط شد.
به گزارش حوزه سینمای باشگاه خبرنگاران ،به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، منوچهر شاهسواری تهیه كننده فیلم سینمایی «مزار شریف» گفت: آخرین مراحل فیلم برداری «مزارشریف» در كوهستان های الموت در هفته گذشته تمام شد. 
(ادامه این فیلم که قرار بود در کوهستان های الموت ساخته شود،در منطقه خرابدره ازگنین سفلی _واقع در جنوب ازگنین و شمال روستای وشته_ضبط شد.)
تهیه كننده «مزار شریف» خاطرنشان كرد: بخشی از مراحل تدوین این فیلم به صورت هم زمان انجام شد و بخش دیگر آن در حال تدوین است. 

شاهسواری ادامه داد: تیم جلوه‌های بصری از روزهای ابتدایی همراه گروه  فیلم سازی بود. پیش بینی می‌كنیم با توجه به این كه شرایط ویژه‌ای در بخش جلوه‌های بصری این فیلم وجود دارد، مراحل پس از تولید فیلم نزدیك به 6 ماه طول بكشد. 

فیلم سینمایی «مزارشریف» بنا دارد روایتگر هجوم تروریسم بر تن مظلوم ایرانی باشد. روایتی انسانی از حمله طالبان به كنسولگری ایران در 17 مرداد 1377 در شهر مزارشریف. هشت نفر از دیپلمات های ایرانی در این حادثه كشته می‎شوند و تنها الله مدد شاهسون بازمانده این حادثه است كه جان سالم به در می برد و راهی سفری 15 كیلومتری با پای پیاده می‎شود. كارگردانی این پروژه سینمایی را عبدالحسن برزیده برعهده دارد. فیلم برداری این فیلم از اسفندماه سال گذشته در سوله‎ای نزدیك كرج شروع شد. 

با پایان فیلم برداری سكانس‌های مربوط به فاز اول فیلم تازه عبدالحسن برزیده در سوله كمال شهر كرج، گروه برای فیلم برداری سكانس‌های خارجی فیلم به كوهستان های الموت سفر كرد. 

«مزار شریف» با بازی حسین یاری، مهتاب كرامتی، مسعود رایگان، عمار تفتی و ابراهیم برزیده محصول حوزه هنری است و در سی وسومین جشنواره فیلم فجر برای اولین بار اكران می‌شود. 
طبقه بندی: اخبار ازگنین،  اخبار الموت، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ متعلق به پایگاه اطلاع رسانی روستای ازگنین سفلی میباشد| ezgeninsofla.mihanblog.com

  • رمز موفقیت
  • رفتن
  • ضایعات
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic