ازگنین سفلی رودبار الموت
 
معرفی الموت و روستای ازگنین سفلی

حمایت از ما 
نوشته شده در تاریخ جمعه 5 اردیبهشت 1393 توسط ازگنین سفلی

دومین کافی نت الموت در شهر رازمیان با حضور گروه تور کتاب و مسئولان منطقه ای مورد بهره برداری قرارگرفت. به گزارش روابط عمومی تور کتاب، این گروه بر اساس تعهد خود نسبت به تجهیز کتابخانه های منطقه الموت بزرگ، دومین کافی نت الموت را 28 فروردین در کتابخانه عمومی حسن صباح رازمیان افتتاح کرد. این کافی نت کارخود را با3 کامپیوتر آغاز کرده و گفتنی است که کامپیوترها و مودم شبکه آن از سوی اعضای تور کتاب و جامعه مهندسان مشاور ایران به کتابخانه رازمیان اهدا شده است.

رازمیان، کتابخانه عمومی، فروردین 1393

عکس از حمید محمدی

حیدری رییس شورای شهر رازمیان نیز با خوشامدگویی به حاضران ابراز داشت: ظرفیت ها و قابلیت های بسیاری در منطقه الموت غربی وجود دارد که لازم است این قابلیت ها شناسایی و مورد بهره برداری قرار گیرند.
همچنین در این نشست زارعی شهردار رازمیان پیشنهاد کرد تورکتاب به روستاهای دورافتاده و نیازهای کودکان در حوزه کتاب و کتابخوانی توجه کند و برنامه هایی برای این روستاها که دسترسی به امکانات شهری ندارند، داشته باشد آرمان نسب رییس آموزش و پرورش رازمیان با اشاره به بحث توسعه فرهنگی مباحثی را در این زمینه و همچنین پرسش هایی را در باره نشریه اقلیم چهارم و فعالیت های فرهنگی تور کتاب مطرح کرد که پاسخ های لازم از سوی گروه تور کتاب به اطلاع رسید. گفتنی است زارعی مسئول جهاد کشاورزی، مرادی رییس کتابخانه رازمیان و... از دیگر مسئولان شهری رازمیان در این نشست حضور داشتند.
در این نشست محمدعلی خاکپور از خیرین و معتدمین الموت غربی بر ضرورت توجه به مشکلات و آسیب های منطقه و نیز ضرورت استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های منطقه الموت بزرگ تاکید کرد.

کتابخانه عمومی رازمیان - ۲۸ فروردین ۱۳۹۳

کتابخانه عمومی رازمیان - ۲۸ فروردین ۱۳۹۳

محمد الموتی از اعضای تور کتاب نیز با اشاره به ضرورت همبستگی میان حوزه های جغرافیایی الموت بر تعامل و همفکری بین ساکنان منطقه و دیگر الموتی های دلسوز و متخصص بیرون از منطقه تاکید کرد.
محمدرضا جمالی، حمید محمدی و حسین ناصری از دیگران اعضای تور کتاب بودند که در این نشست حضور داشتند.
همچنین حاضران بر انسجام و اتحاد در منطقه از طریق برگزاری نشست های هم اندیشی با فعالان اجتماعی به دور از تعصبات و مرزبندی های جغرافیایی تاکید کردند توجه به مناطق دورافتاده و روستاهای دور از دسترس الموت غربی از دیگر محورهای مورد بحث در این نشست بود. در پایان این نشست به منظور دستیابی به اهداف توسعه ای در منطقه و با توجه به موضوعات مطرح شده قرار شد که نشست های تعریف شده از سوی فعالان اجتماعی رازمیان و مسئولان شهری و گروه تور کتاب برگزار شود.
پس از آن حاضران در کافی نت کتابخانه حضور یافتند و با باز کردن وبلاگ تور کتاب، کافی نت رازمیان بطور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. گفتنی است همزمان با این نشست، حاضران نسخه مجلد نخستین شماره نشریه الکترونیکی الموت- اقلیم چهارم را دریافت نمودند. پس از پایان مراسم اعضای تور کتاب ناهار را در یکی از باغ های رازمیان مهمان شهردار بودند.
نکته آخر این که گروه تور کتاب در سوم خرداد سال گذشته حدود 500 جلد کتاب به این کتابخانه اهدا کرده بود و این نشست به منظور تداوم فعالیت فرهنگی در این منطقه برگزار شد و گروه تور کتاب امیدوار است که با همکاری اموزش و پرورش رازمیان بتواند نخستین کارگاه آموزش ترویج کتابخوانی در الموت را در رازمیان کلید بزند.

رازمیان ، کافی نت، ۲۸ فروردین ۱۳۹۳

کتابخانه عمومی رازمیان - ۲۸ فروردین ۱۳۹۳

منبع:بزم جولادک

طبقه بندی: اخبار الموت،  اخبار الموت غربی، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ متعلق به پایگاه اطلاع رسانی روستای ازگنین سفلی میباشد| ezgeninsofla.mihanblog.com

  • رمز موفقیت
  • رفتن
  • ضایعات
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic