ازگنین سفلی رودبار الموت
 
معرفی الموت و روستای ازگنین سفلی

حمایت از ما 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 13 آذر 1392 توسط ازگنین سفلی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روستای ازگنین سفلی به نقل از ایرنا:

رییس اداره راه و شهرسازی منطقه الموت، از آسفالت 26 کیلومتر راه روستایی طی سال جاری در این منطقه خبر داد.

ˈابوالفضل لطفیˈ روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، به آسفالت 10 کیلومتر راه روستایی طی امسال بصورت امانی توسط این اداره خبر داد و افزود: تغییر مسیر، شن ریزی، تعریض، اصلاح هندسی و احداث راههای روستایی جولاد، انگورآزوج، پراچان، نرمیلات و مسیر روستاهای جنوب الموت غربی به روستای گورد در استان گیلان از فعالیت های انجام شده در سال جاری بوده است.

وی تاکید کرد: در این راستا نیز عملیات اجرایی شن ریزی، تعریض، زیرسازی، رانش برداری، تغییر مسیر و اصلاح هندسی محورهای روستاهای دربند، سفیداب، رشکین و سیمیار به طول 16 کیلومتر بصورت پیمانی توسط این اداره انجام شده است.

رییس اداره راه و شهرسازی منطقه الموت ادامه داد: در بخش عملیات بهسازی و آسفالت نیز امسال راههای روستایی یوج، سیمیار، دستجرد به لات و گردنه پیچ بن به طول 15 کیلومتر از دیگر فعالیت های صورت گرفته می باشد.

لطفی یادآور شد: امسال برای طرح های راهسازی بصورت پیمانی در منطقه الموت قزوین 22 میلیارد ریال از سوی اداره کل راه و شهرسازی هزینه شده است.

به گزارش ایرنا، مناطق الموت شرقی و غربی قزوین با 180 روستای دارای سکنه دارای 150 کیلومتر راه فرعی آسفالت شده و 800 کیلومتر راه روستایی می باشد که از این میزان 300 کیلومتر آن آسفالت شده است.

این بخش دارای گردنه های کوهستانی از جمله بهرام آباد، قسطین لار، کماسار، پیچ بن و سپارده است که دو گردنه آخر هر سال از آذر ماه تا اوایل اردیبهشت ماه به علت وجود کولاک و برف مسدود می شود.

طبقه بندی: اخبار الموت،  اخبار الموت غربی، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ متعلق به پایگاه اطلاع رسانی روستای ازگنین سفلی میباشد| ezgeninsofla.mihanblog.com

  • رمز موفقیت
  • رفتن
  • ضایعات
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic