ازگنین سفلی رودبار الموت
 
معرفی الموت و روستای ازگنین سفلی

حمایت از ما 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 آبان 1392 توسط ازگنین سفلی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روستای ازگنین سفلی به نقل از ایرنا:

گردنه پیچ بن در مسیر رودبار الموت شرقی به شهرستان تنکابن و گردنه سپارده در مسیر روستای ویار الموت غربی به روستای سپارده مازندران مسدود شدند.

ˈجواد حق لطفیˈ روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گردنه پیچ بن در مسیر رودبار الموت شرقی به شهرستان تنکابن که در مسیر کوههای البرز مرکزی تا منطقه سه هزار استان مازندران واقع شده دارای سه هزار متر ارتفاع از سطح دریا می باشد و هرساله در فصل سرما مسدود می شود.

به گفته وی، با ادامه بارش های زمستانی و برای حفظ جان مسافران و ایمنی تردد خودروها، این گردنه تا اردیبهشت ماه سال آینده مسدود خواهد شد.

وی به گردنه 30 کیلومتری ویار به سپارده حد فاصل روستای ویار در استان قزوین به سپارده در استان گیلان با مشخصات راه روستایی اشاره کرد و گفت: این گردنه نیز همانند گردنه پیچ بن با واقع شدن 2700 متری از سطح دریا با بارش های برف و کولاک شدید تا اردیبهشت ماه سال آینده مسدود اعلام می گردد.

حق لطفی به ارتفاع برف در فصل زمستان در این گردنه ها تا هشت متر اشاره کرد که همواره با سقوط پیاپی بهمن نیز روبرو می باشد، و افزود: با این وجود اولویت اصلی ما برای بازگشایی مسیرها در استان قزوین آزاد راهها، بزرگراهها، راههای اصلی و فرعی است که با توجه به وجود شش هزار و 600 کیلومتر راه اصلی و فرعی و 10 گردنه صعب العبور با 161 کیلومتر می باشد.

 

طبقه بندی: اخبار الموت،  اخبار الموت غربی، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ متعلق به پایگاه اطلاع رسانی روستای ازگنین سفلی میباشد| ezgeninsofla.mihanblog.com

  • رمز موفقیت
  • رفتن
  • ضایعات
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic