ازگنین سفلی رودبار الموت
 
معرفی الموت و روستای ازگنین سفلی

حمایت از ما 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 مهر 1392 توسط ازگنین سفلی
مدیركل حفاظت محیط زیست استان قزوین از پاكسازی غار سفید آب الموت در راستای حفاظت و زیباسازی محیط زیست و عرصه‌های طبیعی خبر داد. 

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ علی آقا فرهادی مدیركل حفاظت محیط زیست استان قزوین اظهار داشت: در این برنامه كه حدود 6 ساعت به طول انجامید ضمن پاكسازی غار از زباله‌های موجود، دالان‌های فرعی غار بررسی و نقشه غار نیز تهیه گردید.

مدیركل حفاظت محیط زیست استان قزوین تصریح كرد: این برنامه با حضور 10 نفر از كاركنان این اداره كل و همكاری دو نفر از غارنوردان انجمن غارنوردی ایران انجام شد.

فرهادی تاكید كرد: غار سفید آب با ارتفاع دو هزار و دویست و هفتاد و سه متر از سطح آب‌های آزاد از نظر مختصات جغرافیایی در 45 كیلومتری شمال شرق شهر قزوین و 21 كیلومتری شمال رجایی‌دشت، بالاتر از روستای سفیدآب واقع شده است.

وی اشاره كرد: طول غار حدود 87 متر و عمق آن حدود 27 متر از دهانه غار برآورد می‌شود كه انتهای غار به آب ختم می‌شود.

فرهادی در ادامه ضمن اشاره به میسر نبودن امكان طی مسیر درون غار برای افراد عادی، یادآور شد: در این بازدید یكی از غارنوردان تا عمق 32 متری آب غواصی كرد كه ادامه غواصی به دلیل محدودیت تجهیزات میسر نشد و عمق اندازه‌گیری شده آب نشان دهنده آن است كه این غار در نوع خود در كشور بی‌نظیر است.

فرهادی در پایان گفت: این غار با توجه به اندازه چکنده و چکیده‌های آن، غار جوانی محسوب می‌شود و با آنکه رفتن به داخل غار و طی مسیر آن برای افراد عادی ممکن نیست اما وجود زباله در درون غار با توجه به پاکسازی سال گذشته، نشان از ورود افراد یا گروه‌هایی به داخل غار دارد که موجب وارد شدن آسیب به چکنده های غار نیز شده است.
طبقه بندی: اخبار الموت،  اخبار الموت غربی، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ متعلق به پایگاه اطلاع رسانی روستای ازگنین سفلی میباشد| ezgeninsofla.mihanblog.com

  • رمز موفقیت
  • رفتن
  • ضایعات
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic