ازگنین سفلی رودبار الموت
 
معرفی الموت و روستای ازگنین سفلی

حمایت از ما 

گاز رسانی به دو شهر راز میان و معلم کلایه در الموت و 11 روستای بخش طارم سفلی به ترتیب با 25 و 75 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا ست .

گزارش مکتوب : روند مطلوب طرح های گاز رسانی در استان قزوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روستای ازگنین سفلی به نقل از واحد مرکزی خبر :

توجه به مناطق روستایی و فراهم کردن امکانات رفاهی برای ساکنان آن ضمن اینکه از مهاجرت آنان به شهرها جلوگیری می کند ، موجب رشد ، توسعه و آسایش ساکنان این مناطق خواهد شد.
یکی از خدمات مهم نظام اسلامی به مناطق ذکر شده در کشور و استان قزوین طرحهای گاز رسانی است ، امر مهمی که با تحقق آن ، دغدغه بسیاری از خانواده ها با توجه به سردسیر بودن 80 درصد مناطق روستایی این استان برطرف خواهد شد.

 مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین می گوید : از 828 روستای دارای سکنه این استان با حدود 95 هزار و 500 خانوار جمعیت ، 374 روستای دارای طرح هادی ، قابل گاز رسانی و اجرای این طرحها در بقیه روستاها به علت قرارگرفتن در مناطق کوهستانی و سخت گذر پرهزینه است.
فتحعلی نجفی می افزاید: از این تعداد روستای قابل گاز رسانی ، 242 روستا یعنی حدود 65 درصد خانوارهای روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند.

 

وی اضافه کرد : در حال حاضر گاز رسانی به 74 روستای استان قزوین هم در مرحله اجرا قرار دارد که با افتتاح آنها حدود 75 درصد جمعیت روستایی با بیش از 71 هزار خانوار ، از نعمت گاز برخوردار می شوند .
نجفی با بیان اینکه گاز رسانی به 58 روستا هم در مرحله طراحی قرار دارد می گوید : از ابتدای امسال تاکنون هم به 9 روستا با 52 میلیارد و 400 میلیون ریال هزینه ، گاز رسانی شده است.
استفاده از سوخت پاک در روستاها ، که مردم آن با زمستانی سخت دست وپنجه نرم می کنند و برای تهیه و استفاده روزمره آن به ویژه قشر میانسالان با سختی هایی مواجه اند ، رفاه وآسایش را برای ساکنان آن فراهم می کند.
احمد کشاورز ساکن روستای عصمت آباد شهرستان بوئین زهرا در این خصوص می گوید : تامین سوخت از نفت گرفته تا غیره برای ما مشکلات زیادی داشت اما از زمانی که از نعمت گاز برخوردار شدیم ، رفاه و آسایش ما هم افزایش یافته است .
بیشتر روستاهای استان قزوین در مناطق کوهستانی و سخت گذر قرار دارد و فعالیت عمرانی در این مناطق بسیار سخت و پرهزینه است ولی با این اوصاف گاز رسانی به روستاهایی که شرایط اجرای طرح در آنها وجود دارد ، درحال انجام است .
مناطق الموت و طارم سفلی در شهرستان قزوین از جمله این مناطق است و به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین ، هم اکنون گاز رسانی به دو شهر راز میان و معلم کلایه در الموت و 11 روستای بخش طارم سفلی به ترتیب با 25 و 75 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا ست .
جعفر حبیبی با بیان اینکه این طرحها از مصوبات سفر سوم هیئت دولت به استان قزوین است می گوید : برای گاز رسانی به دو شهر الموت 611 روستای بخش طارم سفلی 130 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
به گفته وی تاکنون برای گاز رسانی به دو شهر راز میان و معلم کلایه 400 میلیارد و روستاهای بخش طارم سفلی 100 یلیارد ریال اعتبار اولیه اختصاص یافته که تاکنون 75 میلیارد ریال آن هزینه شده است.
همچنین از 25 شهر استان قزوین هم در حال حاضر به 22 شهر با بیش از 255 خانوار یعنی 98 درصد خانوارهای شهری از گاز طبیعی بهره مند شده اند .
معاون بهره برداری شرکت گاز استان قزوین می گوید : گاز رسانی به دو شهر معلم کلایه و رازمیان هم در دست اجرا قرار دارد و مطالعه طرح گاز رسانی به شهر سیردان در طارم سفلی هم در سالهای آینده آغاز می شود که با اجرای آنها تمامی شهرها از سوخت پاک بهره مند می شوند.
محمد علی شفیعی ها تعداد انشعاب نصب شده در استان قزوین را بیش از 157 هزار عدد و حجم شبکه گذاری را هم چهار هزار و 610 کیلو متر اعلام و اضافه کرد : در مجموع بیش از 299 مشترک گاز در این استان وجود دارند.
اما استان قزوین با سه هزار و 400 واحد تولیدی و صنعتی فعال ، یکی از قطب های صنعتی کشور است ، امر مهمی که استفاده از سوخت پاک را در آنها با توجه به مزایای آن ضروری کرده است.
همچنین قبل از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها ، بسیاری از صنایع و واحدهای تولیدی در استان قزوین از سوخت ارزان استفاده می کردند و صاحبان این صنایع ضرورتی برای جایگزین کردن آن با سوخت پاک (گاز طبیعی ) احساس نمی کردند.
با اجرای این قانون و افزایش چند برابری قیمت حامل های انرژی ، گرایش صاحبان واحد های تولید از جمله کوره های آجر پذی استان قزوین برای استفاده از این سوخت پاک و ارزان جدی شد و این روند در حال حاضر از رشد مطلوبی برخوردار است .
بسیاری از کارشناسان هم معتقدند : استفاده از سوخت پاک در واحد های صنعتی و تولیدی ضمن کاهش آلایندگی هوا ، موجب افزایش بهره وری و صرفه جویی 20 درصدی در مصرف سایر فرآورده های نفتی می شود.
رئیس امور مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز استان قزوین هم می گوید : از حدود سه هزار و 400 واحد صنعتی کوچک و بزرگ این استان ، 2 هزار و 700 واحد واجد شرایط گاز رسانی است که از این تعداد تاکنون به 2 هزار و 54 واحد یعنی 76 درصد گاز رسانی شده است .
سید محمد شریفی با بیان اینکه بیشترین مصرف گاز در بخش صنعت استان قزوین به صنایع فلزی ، شیمیایی ، کوره های آجرپزی و صنایع دارای کوره های ذوب اختصاص دارد می افزاید : از مجموع واحد های گاز رسانی شده در این استان 223 واحد با هزینه 80 میلیارد ریال ، پارسال اجرا شده است و با گاز رسانی به این واحدها ، 45 میلیون لیتر در مصرف سوخت فسیلی صرفه جویی شده است.
رئیس امور مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز استان قزوین می گوید: از ابتدای سال 92 و هم 31 واحد صنعتی و تولیدی با 6 میلیارد و 200میلیون ریال اعتبار از سوخت گاز بهره مند شده اند و گاز رسانی به 224 واحد در شهرک های صنعتی آبیک ، قزوین ، حیدریه و خرمدشت با 10 تا 30 درصد پیشرفت و هدف گذاری فروش 55 هزار متر مکعب گاز طبیعی در دست اجرا قرار دارد.
شریفی درباره گازرسانی به کوره های آجرپزی استان قزوین هم گفت : از 381 کوره آجرپزی این استان ، 80 درصد این واحد ها قابل گاز رسانی است که در حال حاضر 245 کوره مصرف کننده گاز طبیعی هستند.
طبقه بندی: اخبار الموت،  اخبار الموت غربی، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ متعلق به پایگاه اطلاع رسانی روستای ازگنین سفلی میباشد| ezgeninsofla.mihanblog.com

  • رمز موفقیت
  • رفتن
  • ضایعات
  • ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو