دانلود مستند در جستجوی پلنگ ایرانی

کاوش در کوه های البرز مرکزی برای یافتن پلنگ ایرانی

زندگی آخرین پلنگ بازمانده ایرانی در زیست بوم طبیعی اش دستمایه ی ساخت این مستند است . بیان شرایط زیستی و وضعیت اقلیمی حاکم بر منطقه ی البرز مرکزی و اطلاع رسانی در حفظ این گونه ی نادر از نکات مورد توجه دراین فیلم می باشد.

این فیلم که از سال ۱۳۸۴ با شروع پژوهش در منتطقه البرز مرکزی آغاز شد، به مدت ۶ سال به طول انجامیده و به عنوان یکی از طولانی ترین مستندهای ساخت ایران به شمار میرود.

در این مستند که تحقیق آن از سوی باقر نظامی، محمد صادق فرهادی نیا، مرتضی اسلامی با همراهی یزدان سینکایی و رحمان اسحاقی از محیط بانان منطقه حفاظت شده البرز مرکزی انجام شده است، گوشه‌هایی از زندگی پلنگ ایرانی از جمله رفتار پلنگ نر در تعیین قلمرو، جستجوی محل مناسب برای زایمان توسط پلنگ ماده و تعقیب مارال ها به تصویر کشیده شده است.یکی از جذاب ترین صحنه‌های مستند "در جستجوی پلنگ ایرانی" حمله یک خرس ماده به گروه تصویربرداری است که برغم خطرات ویژه این حادثه به طور کامل تصویربرداری شده است.

تصاویر حیات وحش این مستند را فتح الله امیری، باقر نظامی، مرتضی اسلامی، مسعود حاضری، نیما عسگری و احسان جنتی انجام دادند و تصاویر پشت سحنه را مهدی نور محمدی و علی هاشم پور تصویربرداری کردند.

موسیقی متن این مستند ساخته بابک میرزاخانی، تدوین آن بر عهده مجید محمد دوست و پشتیبانی فنی آن را جواد رضانژاد و پوریا محمدی انجام دادند.

کارگردان:فتح اله امیری

برای مشاهده این مستند مهیج و زیبا اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده و دانلود این مستند بسیار زیبا اینجا کلیک کنید .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic